Pomoc, potopa!

Ano, i to se stává. Nadbytek vody není dobrý, stejně jako její nedostatek. Nadbytek způsobí potopu a ta nemusí být zrovna biblických rozměrů, aby vám nenarušila váš klid. O čem, že to melu?

Záplava

Píši o tom, že když se vám doma něco stane s vodou, a nějaký neumětel to chce opravit, může dojít k tomu, že voda bude stříkat všude možně. A to hlavně mimo jí určený odvod. Pro děti legrace, pouštějí si lodičky, pro dospělé tragédie, rvou si vlasy. Ne každého totiž napadne uzavřít hlavní přívod. A to je vlastně hlavní příčina všech takových situací.

Neříkejte, že neznáte alespoň z filmů, převážně komedií, nebo chcete-li, grotesek. To je legrace viďte?

Ano, to bezesporu je, ale jak pro koho. Pokud s to stane i vám, asi to zase taková groteska nebude, a vám nezbývá než volat instalatéra.

Jistě, zběhlý muž nad tím mávne rukou a opraví sám. Za tři dni má doma potopu zase, jen ve větším měřítku, takže za následnou opravu profesionálem dá tři krát tolik, než by dal hned při prvním přivolání pomoci. Ale nad tím se asi onen postižený nezamyslel.

Každý člověk se může mýlit, nikdo neumí všechno a také neví všechno. Tak je to dáno a nikdo s tím nehne. Proto se musí stále učit. I přečtení tohoto mini článečku má za cíl poradit a poučit. A to zrovna o vodě a instalatérské práci. Do té, když začne někdo fušovat, tak to obyčejně odskáče. Nemusí to být hned, ale o hodně později. A věřte jednomu, že když se někde dočtete, že instalatér bude nadávat, že jste se do toho neměli pouštět, tak tomu nevěřte. Nadávat možná bude, ale to jen tak. Aby odvedl pozornost. Protože kdybyste jej zavolali hned, vydělal by si o hodně méně peněz. A co je to pro vás, dát tři tisíce nebo deset, že jo.

instalatér

Tak vidíte, i tyhle maličkosti rozhodují o stavu vaší peněženky.

Zvažte proto moudře, zda v podobných případech „šetřit“, nebo postupovat tím zavoláním nějaké odborné firmě.