Jak se oblékat do zaměstnání

V zaměstnání musíte vypadat jako součást společnosti, vyjádřit vážnost a přizpůsobit se „oblékacímu řádu“, který je v daném místě zavedený. Samozřejmě je potřeba vycházet ze samotného typu práce, kterou vykonáváte. V některých pracovních pozicích se nevyhnete klasickým kostýmkům a nemusíte řešit nic dalšího.

práce1

V některých firmách si naopak zakládají na neformálním oblečení a v tomto případě můžete uplatnit svou fantazii a také je určitě výhodou, že si můžete oblékat své běžné oblečení. Pro kancelářské práce jsou velmi vhodné jednoduché elegantní šaty mladistvého střihu. Hlavně v teplém počasí mohou vhodné šaty ovlivnit celkovou pohodu po celou pracovní dobu. Vždy je lepší vsadit na jednoduché linie a kvalitní materiál. Délku šatů a velikost výstřihu je třeba volit s rozumem. V zaměstnání jde především o práci. Vhodně zvolený materiál šatů by měl zajistit, abyste celou pracovní dobu vypadala upraveně a čerstvě.

práce2

Zde jsou další drobnosti, které je dobré vědět:

• Ujistěte se před odchodem do zaměstnání, že vaše šaty jsou čisté a dobře vyžehlené – není nic horšího než skvrna na místě, kam nevidíte, když máte šaty na sobě anebo šaty pomačkané, jako byste v nich byla na noční jízdě. Určitě je dobrou volbou zvolit nemačkavý materiál, který péči o šaty usnadní.

• Vyhněte se okázalým a zbytečně nápadným modelům šatů.

• Pokud máte pochybnosti o stylu, který byste měly použít ve vašem novém zaměstnání, zvolte spíše šaty do práce ve formálnějším stylu, dokud se nepřesvědčíte, co bude pro vás nejvhodnější. Pokud nejde o zaměstnání vyloženě v kreativním uměleckém prostředí, vyvarujte se tzv. „hravých detailů“ na šatech a na celkovém vzhledu.

• Vyvarujte se barev, které jsou do zaměstnání příliš honosné nebo nevhodné. Nemusíte se nutně oblékat do šedé, modré nebo černé barvy, ale raději zvolte barvy, které vyhovují vaší pleti a osobnosti.