Která vodovodní baterie je ta správná a jak ji vybírat? Chybu můžete udělat snadno!


Výběr vodovodní baterie do domácnosti se může zdát jako naprostá banalita, ale úplně tomu tak není. Jen správně zvolená baterie dobře poslouží. Jak na to?

Která vodovodní baterie je ta správná a jak ji vybírat? Chybu můžete udělat snadno!

Myslíte si, že výběr vodovodní baterie je naprostá hračka? I když jde zdánlivě o snadnou věc, nemusí tomu tak být. Někdy se totiž stane, že vybereme špatně a nakonec baterie nesplňuje naše očekávání nebo velikostně nesedí. Vodovodní baterie by měla být vhodně zvolená i proto, že plní určitou funkci, pokud vyberete správně, můžete navíc díky ní ušetřit hodně výdajů za vodu. Jak tedy při výběru postupovat?

pexels-photo-3761560

Výběr baterie do kuchyně

Při výběru kuchyňské baterie se zaměřte nejen na vzhled kuchyňské linky a dřezu. Baterie by samozřejmě měla perfektně ladit a tak získáte další zajímavý prvek celé kuchyně. Dřez ale využíváme především k mytí nádobí a taky k napuštění vody hlavně při vaření. Záleží tedy i na tom, aby baterie byla dostatečně velká, byla dlouhá a to se osvědčí právě při napouštění vody. Samozřejmě chceme ale také co nejvíce ušetřit, voda se dá šetřit díky chytře zvolené baterii, dneska není problém pořídit si přímo úspornou baterii, možností je pak i perlátor, který dokáže ušetřit i několik litrů vody za minutu. Perlátor na vodovodní baterii se dá lehce přišroubovat a může se tak pořídit zvlášť.

Výběr baterie do koupelny

U koupelnových baterií to budete mít o něco snadnější, i zde můžete využít úsporné baterie a i zde pozor na velikost, protože například u umyvadla si budete jistě čistit zuby a každý chceme mít dostatek prostoru pro mytí rukou nebo obličeje. Pokud máte v koupelně více baterií, například i u vany, zkuste vybírat stejné baterie, aby vám společně k sobě dobře ladily, působí to mnohem lepším dojmem.

pexels-photo-5938593

Pouvažovat můžete i o materiálu, ze kterého je baterie vyrobená, ale i o barvě. Nejčastější volbou jsou jistě chromované a nerezové baterie, které jsou kvalitní a přesto cenově výhodné. Mnohem delší životnost ale mají mosazné baterie, zde ale počítejte s tím, že si za kvalitní materiál o dost připlatíte. Dnes se již všechny typy baterií vyrábějí i v nejrůznějších barvách a provedeních a vybere si tak skutečně každý.

Dobře zvolená baterie nejen skvěle vypadá, ale také dobře poslouží.