Oblíbené pohádkové postavy

Každá doba je jiná. Není tak s podivem, že i v každé době vyrůstají jiné děti, které mají rády jiné věci. Současné děti jsou sice jiné a rády si hají na mobilních telefonech, nebo počítačích, nicméně to neznamená, že by byly o něco horší. Ty tyto současné děti mají své oblíbence.

Prvním z nich je pravděpodobně lego mašinka Tomáš. Jedná se o velmi sympatickou pohádkovou postavičku, kterou si zamiluje prostě každé dítě. Má velké kulaté oči, zářivý úsměv a bandu skvělých kamarádů. Prostě na světě neexistuje malé dítě, které by si tuto fantastickou pohádkovou mašinku nezamilovala. Máte-li doma milovníka právě těch pohádek, není vůbec žádný problém s tímto motivem sehnat celou řadu předmětů – jako například školní penál, oblečení, boty, hry, lega nebo cokoliv jiného.

pohádková postava

V dřívějších dobách však byly velmi oblíbené jiné pohádkové postavy. Především před dvaceti lety byl hitem například Hurvínek. Ačkoliv se jednalo o loutkovou postavičku, s mašinkou Tomášem měl řadu společného – především sympatický vzhled, krásné oči a výborné zážitky se svými přáteli. Nicméně v dnešní době je již méně dětí, které by tuto pohádkovou postavičku ocenily.

Obdobně je tomu například i s krtečkem. Nicméně ten i přes řadu let na své oblíbenosti neztrácí. Ano, je sice pravda, že děti se na večerníčky dívají již méně, nicméně knižní provedení krtečka patří stále k nevíce vyhledávaným pohádkám. S tímto motivem jsou taktéž do dnes velmi oblíbené například omalovánky, nebo puzzle.

pohádka pro děti

Pokud si však povídáme o oblíbených postavičkách, neměli bychom zapomenout na žádnou klasickou postavičku z večerníčků. Především dříve byly tyto příběhy velmi oblíbené a neusnulo bez nich žádné dítě. Nicméně jak již bylo zmíněno, dnes je všemu jinak a děti nejenže nechodí spát po sedmé hodině večerní, ale velmi rády se dívají i na zcela jiné pohádky.