Neutrácejte za drahé lacinosti

Když vybavujeme byt, a jsme ještě nezkušení zelenáči, často se díváme na vzhled námi volených věcí, a řídíme se radami odborníků, které potkáme v prodejnách. Někteří skutečně umí poradit, jiní se však snaží prodat za každou cenu, a tak nám neprozradí, že námi zvolené zařízení je nekvalitní, a zbytečně drahé. To se většinou dozvíme až po dvou letech, kdy záruka vypršela, a nic nefunguje tak, jak by mělo. Kdy bychom tedy měli svůj názor při výběru přehodnotit?

umyvadla na desce

Kuchyně

Nechat si udělat kuchyni na míru je skvělý nápad. Vážně. V kuchyni strávíme spoustu času, a je dobré mít ji zařízenou přesně podle svých potřeb. Často však naivně věříme, že velká značka, ta drahá, znamená i kvalitu. Navštívíme tedy kuchyňské studio, necháme si udělat návrh, a objednáme si sice drahou, ale vážně stylovou kuchyni, kterou nám pak přijede namontovat řemeslník z kuchyňského studia. A zpočátku jsme skutečně spokojení. Kuchyně je nádherná, vše do sebe zapadá, a vše je tam, kde to mít chceme. Až po pár letech, kdy záruky vypršela, si začneme všímat, že to není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Dvířka zadrhávají a olupují se, součástky upadávají, a náš sen o pohodlném vaření se začíná rozpadat před očima. Na reklamaci už nárok nemáme, a to i přes to, že jsme za ty nemalé peníze očekávali nejvyšší kvalitu. Veřejným tajemstvím však je, že většina těchto velkých, a známých kuchyňských studií, objednává kuchyně z Polska, tedy za nízké náklady. Jedná se o velkovýrobu, kde se nehledí na kvalitu, ale na kvantitu. Existuje řešení? No jistě! Objednejte si kuchyni od truhláře. Rovněž vám ji udělá na míru, namontuje, a rovněž to nebude levná záležitost, ale určitě se to vyplatí, protože soukromí truhláři pracují s kvalitou, a ne s kvantitou. 

moderní kuchyně

Dokonalé umyvadlo

Držet krok s dobou, a zvolit si do své nové, dokonalé koupelny i stylové umyvadlo, to je přece sen. Oblíbená jsou tedy poslední dobou umyvadla na desku, která jsou nenáročná na montáž, a vypadají stylově. Při výběru materiálu však zpozorněte. To, že jsou klasická, keramická umyvadla levná, ještě neznamená, že se jedná o nekvalitní výrobek. Právě tato umyvadla jsou totiž tou nejlepší možnou volbou. Nejstylovější pak jsou například dřevěná, či bambusová umyvadla, která vás v koupelnovém studiu vyjdou velmi draze, a po pár letech je můžete vyměnit. Proč? Jednoduše pro to, že tento materiál potřebuje náročnější údržbu, a pokud nejste odborník, časem vám jednoduše uhnije, začne se olupovat, a spoustu nečistot z něj nedostanete. Je to vlastně jen chvilkový styl.