Dřevo – materiál, ze kterého lze vyrobit vše

Pokud se jedná o dřevo, je to nepopíratelně materiál, který je nejvíce vyhledávaný a oblíbený díky tomu, že se jen tak neopotřebuje a je dlouhotrvající. Dá se říct, že vydrží snad vše. A i ze dřeva lze vyrobit neboli vyřezat věci, které se vám doma rozhodně budou hodit.
dřevěná socha.png

Řemeslo, jakým je řezbářství

Toto umění se samozřejmě dá naučit, ale je k němu potřeba dlouholetý cvik a nějaká trpělivost. Vyřezávání (všeho, co vás jen napadne) ze dřeva si můžete vyzkoušet i vy, pro začátek pomocí nějakého dobrého nože, se kterým by se vám šikovně manipulovalo.
Řezbáři využívají k vyřezávání ten nejkvalitnější kousek dřeva, který je čistý a bez poškození.Vy můžete využít vše, co vám vaše zahrada nebo možnosti nabídnou, vyhněte se však už předem nalakovaným a použitým kouskům nábytku.
tvorba ze dřeva.jpg

Co užitečného si můžete vyrobit do své domácnosti?
– prkénko
– vařečky
– podložku pod hrnec
– dřevěný příbor
Tyto praktické pomůcky, které využíváte každý den svedete udělat i jako naprostý začátečník. Pro ještě dokonalejší efekt však zpočátku určitě používejte tužku, kterou si naznačíte předlohu toho, co se chystáte vyrábět.

Dřevěné hračky jsou originál

Uvědomte si, že i když nemáte žádné zkušenosti s výrobou hraček pro děti, vyřezávání ze dřeva vás bude bavit a hračka, kterou se vám podaří vyrobit bude pro vaše dítě nejvíce výjimečná. Nemusí se přitom jednat o žádný dokonalý a precisní kousek, jde přece o to, abyste svým dětem dali něco, co budou mít na památku. Co zcela jistě svedete i vy?
– panenku
– vojáka
– zvířata (kůň, kočka, želva, tygr, pták a další)
– auto
– případně něco na přání
vyřezávaná lžíce.jpg

Pomozte si sami nebo dle návodu

K vyřezávání nepotřebujete prakticky žádnou předlohu, bohatě vám postačí vlastní fantazie a nějaká představa o tom, jak by měl váš výrobek vypadat.Pokud si však troufáte na něco, co víte že svedete jedině s přehledným návodem, můžete se klidně inspirovat na internetu nebo také na slavnostech řemesel, které se pravidelně konají v letním období na poutích nebo hodech.