Nepodceňujte vlastnosti kartonových obálek

V jednoduchosti spočívá krása

Na jednoduchosti je založen princip odesílání a příjmu poštovních zásilek již mnoho desítek let. První poštovní transakce probíhaly čistě v papírových obálkách, papír byl tehdy také jediný materiál, který pro tyto účely lidé znali. Nebyl však problém pro pošťáky i dopravní prostředky zajistit, aby zásilku obdržel adresát pokud možno včas, a nepoškozenou. Byla chráněna před povětrnostními vlivy a bylo s ní nakládáno se vší opatrností.

papírové obálky

To samé probíhá i dnes, kdy se zaměstnanci pošt a dalších přepravních společností snaží ve svém zájmu zásilku doručit nepoškozenou. V opačném případě to znamená zbytečné vyřizování reklamací, zdržení dalšího transportu, a komplikace, které mohou poškodit i samotného kurýra. Není tedy obvykle důvod obávat se toho, že i v obyčejné kartonové obálce uložená zásilka, přijde rozmáčená, roztržená, nebo dokonce rozlámaná.

Karton něco vydrží – karton je pod tlakem lisovaná dřevitá hmota a kartony o vysoké hustotě zabezpečí obsah před mechanickým poškozením velmi dobře. Není tedy nutné balit zásilku do plastových obálek, i když např. v případě DVD disků nebo obsahu, který by neměl přehýbán, můžete vnitřek kartonu zajistit bublinkovou fólií.

psaní dopisu

Ideální pro dokumenty, kalendáře, knihy, i textil – jednoduché, a přitom spolehlivé řešení, je pevný karton pro balení různých dokumentů, knih, diářů, drobného textilu, a všech předmětů, které nevyžadují balení do krabice o větších rozměrech. Je to řešení hlavně levné, rychlé, a snadno dostupné i v různých rozměrech. Nejčastěji jde o rozměry pro zásilky o formátu A4, s tloušťkou předmětů do cca 6 cm.

Ekologický materiál – karton je recyklovatelný, a tedy druhotnou surovinou, jejíž zhodnocení podpoříme vždy, když použité obaly odložíme do speciálního kontejneru (modré barvy) na papír. Snížíme tím ekologickou zátěž a především těžbu dřeva, což prospěje nejen nám samotným, ale i všem ostatním lidem, a samozřejmě celé planetě.