Chtěli byste žít v USA?

Lidé jsou ve všech světových končinách, Českou republiku nevyjímaje, různí. Mají své představy o životě, a ty nejednou nedojdou doma uplatnění. A když se tak člověk necítí doma tak, jak by se cítit měl a chtěl, může to pochopitelně zkusit i někde jinde. Jistě, není možné se jen tak sebrat a odjet do nějaké cizí země, tu prohlásit za svůj nový domov a zůstat tam, ale přesto tu takové možnosti jsou. A to i v případě, že se chce dejme tomu Čech usadit v USA.

Jak už jste možná slyšeli, je k tomu zapotřebí dejme tomu zelená karta USA. Ale jak se tato získá? Na koho se kvůli ní obrátit, co nezbytně splnit a jak si počínat? To už se obvykle neví. A když to našinec neví, není pochopitelně naděje, že by mu bylo umožněno ve Spojených státech zůstat.

New York

I USA prostě mají své zákony a předpisy, jež se tam dodržují a jež musí akceptovat i ten, kdo by tam rád přesídlil. Tam je tomu stejně jako v ostatních zemích světa. A je logické, že se v zákonech takové cizí země laici obvykle neorientují na žádoucí úrovni.

Jenže jak má Čech získat právo žít ve Spojených státech, když neví, jak na to? Odpověď je prostá. Musí si prostě najít někoho kompetentního, kdo mu s tím vším pomůže, kdo mu poskytne nezbytné rady a podporu.

A kdo je v tomto ohledu tím pravým? Určitě se shodneme na tom, že je to naprosto logicky česky mluvící americká imigrační kancelář v USA. Protože právě imigrační právníci vědí, jak na to, ti mohou skutečně pomoci se získáním nejen pracovního povolení, ale i zmíněné zelené karty či občanství USA.

noční ulice

A proto by je měl ten, kdo se hodlá změnit z našince v Američana, určitě oslovit. Protože jak poněkud obhroublé české moudro praví, ‚chytrej se ptá, jen blbej ví všechno‘.

A určitě je třeba si nechat poskytnout cenné rady a pomoc. Protože jenom tak lze nakonec dosáhnout vytouženého cíle, jímž může být třeba právě zelená karta.