Ložnice pro dobrý spánek

Interiér ložnice má vliv na kvalitu našeho spánku. Byť malý detail může naše spaní narušit natolik, že se ráno probouzí bez energie a unavení. Na vině většinou zařízení ložnice, které je zastaralé a neposkytuje dostatečnou péči o naše tělo i mysl. Ložnice při zařizování interiéru přichází na řadu mnohdy až jako jedna z posledních. Je to vcelku pochopitelné, jedná se o část domu, která je zřídka kdy navštěvovaná někým jiným než samotnými obyvateli. Není jí tak věnována téměř žádná pozornost. To je ale chyba! Vždyť je to právě ložnice, kde strávíme jednu třetinu dne a to rozhodně není málo.

načechrané peřiny

Kvalitní nábytek je základ

Postel je dominantou každé ložnice, proto bychom k ní měli tak přistupovat. Postel z kvalitního masivu bude to pravé ořechové. Jedná se o nezávadný a velice masivní materiál, který dokáže do ložnice přitáhnout trochu přírody. Neméně důležitá je ale i matrace, na kterou spousta lidí zapomíná. Naše záda potřebují dostatečnou a kvalitní oporu, kterou jim poskytne kvalitní matrace. V odborných prodejnách vám pomohu pomoci vybrat matraci přesně na míru, dle vaší stavby těla. Je vcelku pochopitelné, že jinou matraci bude potřebovat sto kilový muž a jinou o půlku lehčí žena. I z tohoto důvodu se nedoporučuje spojená matrace, která by jednomu z partnerů nemusela vyhovovat.

prostorná ložnice

Určitě oceníte i noční stolky, které budou sloužit na odložení nezbytností, které byste během noci mohli potřebovat. Na nich malé lampičky na večerní čtení nebo intimnější atmosféru. Nesmíme však zapomenout ani na úložné prostory. Pokud ložnice úzce nesousedí s prostornou šatnou, jsou ideální volbou do atypických prostor vestavěné skříně. Jsou velmi variabilní a jsou tak vhodné do každého prostoru. Navíc si zákazník může navrhnout vnitřní uspořádání podle sebe. A možná i malý toaletní stolek s taburetem někde v blízkosti přirozeného osvětlení.