Státní příspěvek pozvedá cenu stavebního spoření

Jestliže si myslíte, že stavební spoření je pro neznalce a povaleče, tak jste na pořádném omylu. Je to totiž stále ten nejlepší způsob spoření z takových těch tradičních, které existují. Zároveň ho lidé znají a mají k němu důvěru, vše je pojištěno státem a nestane se tak, že byste peníze nikdy neviděli. Kromě někdy pěkného procenta a půl jako úrok za vaše úspory je ale mnohem lákavější státní podpora, která se při ročním nastřádání může rovnat až 2000 Kč! Je třeba naspořit každý rok 20 000 korun, což není žádná hrůza a navíc se jedná o částku, na kterou můžete spořit každý měsíc nebo naopak peníze nalijete do spoření jednou za rok.

download-1002802_640 (1)

A máte podporu tak i tak. A když si spočtete, že takhle vlastně od státu dostanete až 10 % úroku, spolu s úrokem od stavební spořitelny, máte naprosto úžasný zisk – peníze si budou stále držet cenu a hodnotu a ještě vám nabydou. Přesně proto je nesmírně důležité, abyste se zajímali právě o takto stabilní možnosti, jak si spořit.

Zároveň je stavební spoření úžasné v tom, že na něj můžete od spořitelen získat úvěr až na trojnásobek naspořené částky! To je něco, co se jen tak nenaskytne. A hlavně je to úvěr, který má nesrovnatelně božské podmínky oproti úvěrům od bank či hypotečních společností. Takže se nemusíte bát, že by šlo o nějakou lichvu či habaďůru. Navíc můžete hypotéku splácet předčasně. Využijte tak stavební spoření akce!

save-1720971_640

Pokud stále ještě váháte, měli byste si vypočítat, na kolik vás vyjde takové investování či spoření na bankovním účtu, jak to mnozí dělají – přibyde vám při nejlepším nula celá nic procenta za rok, takže peníze postupně ztrácí hodnotu vlivem inflace. Každý rok za tři a půl procenta inflace se vám vytratí v nenávratnu. A máte po ptákách, protože za těch deset let třeba naspoříte sto tisíc, jenomže ty budou mít za těch deset let hodnotu ještě menší, než měli v době, kdy jste začali spořit.