Zdraví nade vše

Až se jednou stane současnost minulostí, nejspíš se o téhle době bude mluvit jako o době covidové. Za dveřmi na nás však nečeká jen tato všudy diskutovaná nemoc, ale spousta dalších nemocí, na které se často zapomíná. A ani obyčejná chřipka, kterou tak dobře známe, není zrovna procházka růžovou zahradou. Jak tedy chránit své zdraví a posilovat imunitu?

Čistota půl zdraví

Hygiena je nesmírně důležitá, to všichni víme. Pravidelné mytí rukou, které zabrání přenosu bacilů z dlaní do úst, však nestačí. V čistotě musíme udržovat i předměty denní potřeby, ať už je sdílíme s ostatními, nebo ne. Bacily mají totiž neuvěřitelnou trpělivost a klidně si na nás počkají.

zdravé jídlo

Vitamíny

Pro ty, kdo nemají příliš mnoho času budou muset postačit vitamínové doplňky, které lze zakoupit v každé lékárně. Ideální možností je však zdravá strava v podobě ovoce a zeleniny, které nám dodají důležité vitamíny, dále ale musíme tělo udržet silné a odolné, tudíž nejsou od věci ani kvalitní ryby, potrava bohatá na bílkoviny a kvalitní tuky.

Mytí rukou

Mějte přehled o svém zdraví

Mnoho z nás se naučilo přehlížet jisté příznaky nemocí a proto si kolikrát nevšimneme, kdy se nemoc blíží a poznáme ji až když je v plné síle…a také už jsme ji možná předali dál. Běhat však se vším k lékaři není rozumné, zvlášť když mají na pilno a čekárny jsou plné. Změřit si teplotu můžeme i doma. Ověřit si, zda přeci jen nemáme koronavirus nám pomohou jednoduché antigenní testy z nosu https://www.covidexpert.cz/antigenni-testy-z-nosu/, a dále si pak musíme jen hlídat další příznaky. V případě že by se ovšem nemoc zhoršovala, k lékaři přeci jen raději zajděte.

Dobrá kondice

Udržujte se stále v kondici, protože silné tělo si s bacily poradí lépe. Ať už strávíte hodinu denně cvičením, nebo jen večer zajdete na krátkou procházku, pohyb a čerstvý vzduch dělají zázraky.

Dbejte na zdraví své i svých blízkých

Nejen sebe musíme hlídat, protože spousta nemocí se snadno přenáší a proto je důležité, abychom dbali i na zdraví své rodiny. Nemůžeme nikomu říkat, jak se má chovat, ale dárek v podobě mísy plné ovoce a návrh společné procházky je dobrým začátkem.

Patří-li mezi vaše zájmy i skupinové aktivity, neuškodí pořídit větší balení kvalitních antigenních testů, které budou lepší variantou, než jít na túru v rouškách. Pokud sháníte ověřeného prodejce, vyzkoušejte CovidExpert, kteří nabízí testy z nosu i ze slin.