Vůně pro útulnější domov

Trápí vás doma různé typy pachů, které znepříjemňují pobyt v různých místnostech nebo kazí celkový dojem, pokud přijde návštěva? Ať už jde o pach z cigaretového kouře, z jídla nebo zvířecích miláčků, vždy je to nepříjemné, obzvláště pro návštěvu.
Vyzbrojte se proto různými vůněmi v podobě vonných svíček, difuzérů a aromalamp. Konkrétní vůně pak můžete přizpůsobit vaší momentální náladě. Různé vůně také rychle pohlcují případné pachy od cigaretového kouře nebo jídla.
aroma kávy
K provonění vaší domácnosti můžete zvolit vonné svíčky, vosky, nebo éterické oleje. A éterické oleje také dokáží hotové zázraky. Mají totiž pozitivní účinky na zdraví i psychiku člověka.
Éterickými oleji zabijete více much jednou ranou
Éterické oleje mají tu skvělou vlastnost, že kromě provonění vašeho domova vám také poslouží na různé obtíže.
Jste nachlazení? Pak použijte eukalyptový éterický olej, který pomáhá při rýmě i nachlazení a také čistí vzduch od pachů a bakterií.
Chcete si zlepšit náladu? Pak použijte pomerančový éterický olej.
Trpíte nespavostí?Pak si zvolte éterické olej levandulový nebo meduňkový. Tyto vůně vás příjemně uvolní a navnadí na nadcházející spánek.
Bolí vás hlava? Pak vyzkoušejte éterický olej s vůní bazalky, citrusů nebo máty.
dekorační světlo
Jste ve stresu? Pak jsou pro vás jako stvořené tyto éterické oleje – citronela, mandarinka, santalové dřevo, skořice.
Pokud chcete vyzkoušet některé éterické oleje, stačí se jen vybavit aromalampou, zapálit v ní svíčku a přidat pár kapek vámi zvoleného éterického oleje do nádobky s vodou. Ohřátá voda od svíčky pak do vzduchu bude uvolňovat příjemnou vůni. Jen pozor, abyste to s množstvím éterického oleje nepřehnali, to byste si také mohli přivodit třeba bolesti hlavy. Kromě aromalampy můžete éterické oleje použít také do koupele.
Není pochyb o tom, že provoněný domov dělá domov útulnějším a příjemnějším. Proč si tedy svůj domov nezútulnit nějakou příjemnou vůní.