Ty nejlepší návštěvy

Minula doba, kdy jste divoce hýřili na večírcích a vymetali kdejaký podnik, a dospěli jste do stavu, kdy za nejlepší společenskou akci nepovažujete divokou párty, ale příjemné večerní posezení s přáteli. Co může hostitel udělat pro to, aby tyto společné večery byly co nejlepší?
přátelé na oslavě.jpg
„Dolij, ale nepřelij!“
Nemylte se, zatím není řeč o alkoholu. Tato zapeklitá instrukce udělená původně Jiříkovi v sobě nese úspěch jménem vyváženost. Návštěvu připravte, o hosty se starejte, nějaký program raději nachystejte, ale nic nepřehánějte a nechte večer poklidně plynout svým tempem.
vaječný sendvič.jpg
Zjednodušte si to
Pozvali jste přátele na návštěvu, ne šéfa na večeři o pěti chodech, která vám má zajistit povýšení. Podle toho se také chovejte. Vaši známí přijdou kvůli vztahům, které mezi sebou máte, ne kvůli menu, za které by se nemusela stydět pětihvězdičková restaurace. Mějte v zásobě dostatek alka i nealka, připravte něco na zobání, ale nestyďte se společně s pozváním požádat, ať každý host něco dobrého přinese.
Průběh
Pokud žijete na stejné planetě jako já, tak většina pozvaných přijde pozdě. Dobu čekání využijte k osobnějšímu hovoru s lidmi, kteří se již dostavili. Osobnějším hovorem se nemyslí pomlouvání opozdilců. Jakmile se všichni sejdou, ta pravá zábava může začít.
·         Povídací návštěvy – některým skupinám lidí vyhovuje se prostě jen tak sejít a povídat, povídat, povídat. Jako hostitel se snažte nenápadně dbát na to, ať se ke slovu mají šanci dostat i stydlivější a méně průbojní hosté.
·         „Společensko-herní“ návštěvy – oblíbenou náplní přátelských posezení je hraní společenských her. Pokud máte tento druh zábavy v plánu, nezapomeňte raději hosty upozornit dopředu, ne každý takové zábavě holduje. Při hraní nebuďte přehnaně spravedliví, nejste rozhodčí na mistrovství světa. 
·         Obsahově předem naplánované návštěvy – sešli jste se proto, že chcete zhlédnout nový akční film, promítnout fotky ze svatby nebo poradit s rekonstrukcí domu. V tom případě zajistěte, ať se skutečně uděje to, proč jste se sešli, ale nezapomeňte ani na fakt, že každá minuta nemusí být naplněná pouze vaším záměrem. Bude to pak zábavnější.
Až budete cítit, že už byste rádi, aby hosté odešli, nestyďte se to taktně naznačit, v případě nepochopení narovinu večer ukončit. Pokud to nebude hodinu po začátku, každý pochopí.
letní nápoje.jpg
A vždy pamatuje, že tajemství zábavného večeru se skrývá v toleranci, schopnosti zapomenout na svoje starosti a povinnosti, v nenucenosti hostů a v příjemném prostředí i hostiteli.