Peníze navíc se hodí vždycky

Většina Čechů není spokojená se svým příjmem. Ale jen část z nich si rozhodne, že podnikne aktivní činnost k tomu to změnit. Přivydělat si můžete pár set, ale také pár tisíc měsíčně. Pravidelně i jednorázově. Záleží pouze na tom, pro co se rozhodnete. Existuje nespočet způsobů, jak se dostat k penězům a my se teď na pár z nich podíváme.

padesátky v kapse

Hlídání dětí i pejsků

Vidíme to ve všech amerických filmech. Náctileté dívky hlídají sousedům děti. Není to ale záležitostí jen náctiletých. Hlídáním dětí i venčením psů si dnes můžete skvěle přivydělat. Poptejte se po známých, vyvěste letáčky po městě, anebo se registrujte na webu jako jsou hlídačky.cz nebo dogini.cz. Najdete tam spoustu lidí, kteří takové služby shánějí a lidé uvidí vaši nabídku.

Domácí práce pro každého

Nevadí vám uklízet, žehlit, mýt okna nebo sekat trávu? Lidí, kteří to u sebe doma nechtějí dělat, nebo na to nemají čas jsou mraky. Nabídněte jim, že za ně zařídíte veškeré domácí práce a uvidíte, že o práci nebude nouze. O úklidové služby je v současnosti extrémní poptávka a vy na ní můžete slušně vydělat.

vysypané prasátko

Vzdělávejte ostatní

Umíte něco skutečně dobře? Ať je to matematika, čeština nebo nějaký cizí jazyk, můžete doučovat děti i dospělé. Stejně tak je možné vytvořit online i offline kurzy, na kterých vám lidé budou rádi platit za to, že je něco naučíte. Jestli půjde o programování softwaru, háčkování nebo malování, to už je na vás a vašich schopnostech a dovednostech. Je to ale skvělá příležitost někoho obohatit a vydělat nějaké peníze. Za hodinu si můžete říct i 300 až 400 korun, pokud jste vážně dobří.

Vytvořte si pevný rozpočet

Tohle je nejlepší přivýdělek bez práce, protože ušetřit můžete i z toho, co už máte. Stačí, když nebudete utrácet za hlouposti a své finance využijete jen na to, co skutečně potřebujete. Vytvořte si rodinný či osobní rozpočet, který budete skutečně dodržovat. A zaveďte si kasičku nebo obálkovou metodu. U každého funguje něco jiného. Přispívejte tam pravidelně například 200 korun týdně a bez pádného důvodu na to nesahejte!