Olivový olej využijete i na vlasy nebo pro opalování a masáže

Odborníci na zdravou výživu se shodují na tom, že rostlinné oleje lisované za studena jsou těmi nejzdravějšími tuky, které lidský organismus může přijímat. Do této kategorie patří i olej lisovaný z plodů olivovníku a mezi středomořskými národy je považován za to nejlepší, co jim tamní příroda pro konzumaci rostlinných tuků poskytuje. Olivový olej se tak ocitá na talířích a v miskách v podobě zeleninových salátů, těstovin na sto způsobů a hodí se i pro smažení či zapékání. Využití v kuchyni však není jedinou volbou, co třeba kvalitní, za studena lisovaný olivový olej na vlasy?

olivový olej

Ještě jednou zdůrazňujeme, že jakákoli další využití olivového oleje by měla být podmíněna jeho zpracováním a výchozí surovinou, jinými slovy tepelná úprava, rafinace, olej z pokrutin a pochybný původ pěstovaných olivovníků vám bude spíše na obtíž, než ku prospěchu.

Olej na vlasy – vlasy čerpají výživu především z pokožky a případně z vlasových balzámů. Olivový olej je dokáže výborně zastoupit a možná je i svým složením předčí. Pokud se jedná o BIO zdroj v panenské kvalitě, nenajdete v něm žádné nežádoucí chemikálie.

olivový olej na vlasy

Olej pro masáže – že se využívá olivový olej pro sportovní a relaxační masáže, je známo již dlouho, a někteří maséři žádné jiné „mazadlo“ nechtějí. Masáže můžete provozovat i doma, například mezi partnery a rodiči s dětmi. Zkuste k masérským technikám zařadit i reflexní masáže chodidel, jsou nesmírně účinné, mnohdy účinnější, než kterýkoli jiný způsob.

Opalovací krém – pokud to se sluněním nepřeháníte a vystavujete se slunci v rozumné míře, olivový olej podpoří tvorbu vitamínu D a podpoří hydrataci. Neobsahuje sice žádný ochranný UV faktor, ale při rozumném slunění jej vlastně ani nepotřebujete.

Saponáty, popáleniny, opruzeniny, dekubity – s tím vším si dokáže olej z oliv výborně poradit, protože pokožku hydratuje a současně vyživuje mnoha minerály, stopovými prvky a vitamíny.