Nespokojený vztah můžete znovu oživit

Udržet si dlouhodobý a skutečně fungující vztah může být mnohdy trochu obtížné. Všichni víme, že je k tomu třeba také značná míra úsilí a snahy, bez nichž to nejde. Vztah totiž začne troskotat ve chvíli, kdy přestanete na vztahu pracovat. Možná si říkáte, že vztah po letech prostě nikdy nebude takový, jako v počátcích a je to běžný jev, že začne uvadat a zevšedňovat. Z toho důvodu si pak mnoho nespokojených lidí hledá milence, v němž naleznou novou jiskru, zájem, sexuální apetit, zamilovanost a jednoduše něco nového a vzrušujícího, co stávající vztah postrádá.

muž a žena

A pak tito lidé často dávají vinu tomu druhému, že jim nedává dostatek lásky, a proto si najdou útěchu v někom novém. Ale ono to nikdy není chyba jen na druhé straně. Vztah je záležitost obou protějšků, a pokud vztah funguje či ne, je to důsledek konání vás obou! A možná že nyní právě zažíváte nefungující vztah či manželství, v němž vyprchala zamilovanost, chemie a porozumění, ale vztah neopouštíte už ze zvyku či závazku. Pokud si ale s partnerem už skutečně nemáte co říci, lezete si dlouhodobě na nervy, vadí vám jeho přítomnost a vše vám na něm rozčiluje, pak určitě není dobré vztah uměle udržovat.

rozrušená žena

Nicméně každý vztah jde zachránit, ale jen pokud chtějí oba! Vzpomeňte si, proč jste spolu s partnerem začali být. Rozuměli jste si, smáli jste se spolu, klapalo vám to v posteli, byli jste do sebe zamilovaný? Nějaký důvod váš vztah jistě měl a určitě nebyl malý. Z nějakého důvodu jste si vybrali právě toho partnera a ne jiného. Chtěli byste, aby ve vašem vztahu bylo to, co na samém počátku? Tak to do svého vztahu vraťte! Začněte zase chodit na romantické večeře, více si povídejte, buďte náruživější a prostě buďte více spolu. Chtít musí samozřejmě oba, nejde to tak, aby se snažil pouze jeden vztah zachraňovat. Ale jakmile váš partner uvidí, že vám není lhostejný a chcete začít pro váš vztah něco dělat, dost možná se začne snažit i on a vztah se vrátí do krásných prvotních okamžiků!