Ideální bydlení

Každý kdo si zakládá nebo má v plánu si založit rodinu, tak rád by měl své vlastní bydlení. Bohužel to ale někdy zůstane pouhým snem a rodina skončí v drahém nájmu a v ,malém bytě. A jaký je vlastně rozdíl zda bydlet v bytě nebo v domě? 

Rodinný dům

Vezměte si že rodinný dům si sami postavíte a tím pádem se stanete i jeho majiteli. Takže vás nečeká žádný drahý nájem, který musíte každý měsíc platit. Ale dobře i víte, že místo nájmu budete tedy splácet hypotéku, ale dům je váš. Dále jako všude budete platit poplatky za elektřinu, vodu a podobně. Největší výhodou je soukromí. V domě nad s vámi nikdo nebude pobíhat, supat nebo křičet. To ticho a rodinná pohoda. Další výhodu je, že většinou ke každému domu patří zahrada. Tak že pokud máte domácí mazlíčky, tak ti to nejvíce ocení, ale určitě i vy. Při ranním venčení pejsky vypustíte na zahradu a máte to bez práce. Ve vašem domě si můžete dělat co chcete, protože jste svými pány. A pokud budete chtít vrtat v 10 hodin večer, tak vám nebude klepat soused se zdola a křičet na vás jak si to můžete dovolit. Ano přeci jen je noční klid. Ale některým nájemníkům to může vadit i přes den. Mít vlastní dům má spoustu dalších výhod a všechny je tu vypisovat, by bylo na spousty stránek. Určitě i sami víte proč pořizovat dům. 

panelák

Byt 

Vy bytě nemusí být zas tak špatně. Přeci se najdou i lidé, kteří dají přednost bydlení v bytě, než v domě. Někteří jednoduše nemají na výběr, protože třeba na hypotéku nedosáhnou tak musí šáhnout po nájmu. Ale byt si můžete taky koupit. Spousta mladých rodin nebo mladých lidí bydlí v bytě už jen z důvodu lokality. Přeci jen bydlet přímo v centru města, kde máte všechno kousek není špatné.

dům

Jen to soukromí vám malinko chybí. Vaše zvědavá sousedka nad vámi ví, kdy chodíte na nákup, kdy chodíte spát a další věci. Moc tajemství ve společných prostorách neuchováte. Ale to už je to riziko do kterého jdete a jste sním seznámeni. Někdo nedá na byt prostě dopustit a žije se mu tam dobře. Na rozdíl od domu se nemusíte starat o zahradu, péči o kolo domu. To vše za vás vyřeší správce bytů. A vy si nemusíte lámat hlavu, kde seženete řemeslníky a jak vše vyřešíte. 

Bydlet můžete kdekoliv. Hlavně aby vám tam bylo dobře a jste spokojení.