Fitness centrum a kdy se pro něj rozhodnout

1. ledna a další lednové dny jsou obvykle fitness centra přeplněna k prasknutí, mohou za to novoroční předsevzetí, kdy začíná davové šílenství. Všichni chtějí zhubnout a to nejlépe ihned. Zájem poté postupně upadá, návštěvníků je méně a méně, až zůstane jen „zdravé aktivní jádro“. Během roku můžeme vidět i další výkyvy v procentu návštěvnosti. Obecně lidé navštěvují fitness centra spíše v chladnějším počasí (tedy v zimě, na podzim a na jaře), v létě naopak více vyhledáváme outdoor sporty a aktivity. Dále občas fitness centra přicházejí s různými „výhodnými akcemi“, kdy jim podepíšeme smlouvu na minimální dobu plnění a zaplatíme nějakou výhodnější částku za členství.

trenink kickboxu

Jaké služby obvykle fitness centra nabízejí?

· posilovna

· cardio zóna

· služby trenéra

· studiové hodiny (aerobic, zumba, hodiny tance, bojové sporty. aquaaerobic, walking, spinning aj.)

· bazén

· squash

· sauna, aj.

Posledních pár let nejsou fitness centra na vzestupu, vidíme u nich mírně sestupnou tendenci. Proč tomu tak je? Mnoho z nás pořád neshledává na pocení se s partou dalších lidí okolo nic přitažlivého a hodného následování. Dále tu máme ty, kteří se stydí a nedokáží si představit, že by měli sport vykonávat před zraky ostatních lidí. Pak je tu i cena fitness center, nejedná se o zanedbatelnou měsíční částku a ne každý si to může dovolit. Nejčastějším argumentem, proč fitness centra nenavštěvovat je, že lidé dávají přednost venkovním sportům – chůzi, běhu, cyklistice, aj.

Poslední možností je cvičení v našich domovech, stačí nám k tomu karimatka, činky, cvičební program na DVD a můžete si zacvičit téměř jako při studiové hodině.
zařízení na posilování

My nad fitness centry nelámeme pomyslnou hůl, protože si pořád myslíme, že mohou být skvělým doplňkem k aktivnímu životnímu stylu. Ideální je vždy takový ten zlatý střed, kdy si od všeho vezmeme trošku. Starejte se o sebe, stravujte se zdravě, žijte aktivně a nakonec vůbec nezáleží na tom, kde danou sportovní aktivitu provozujete, nejdůležitější je to, že ji provozujete.