Co si počít, když se musíte přestěhovat v létě

Příchod letního období vítáme hlavně díky tomu, že je to období dovolených, a že si také máme možnost konečně pořádně odpočinout. Jestliže se ovšem musíme v létě stěhovat, a nemáme na vybranou, měli bychom se na tuto činnost důkladně připravit.

Úpal se může týkat i vás – úpal je přehřátí organismu, a je velmi zrádný v tom, že jakmile tělo nezvládá termoregulaci (tělesnou teplotu na stabilní hodnotě), můžete zkolabovat a upadnout do bezvědomí. Dejte si na úpal velký pozor a předcházejte mu vhodným oblečením, snížením fyzické námahy, dostatkem tekutin či chlazením ve vodní lázni. K úpalu může dojít poměrně snadno, pokud to přeženete s přenášením těžkých břemen, protože tehdy se velmi rychle prohřejete díky svalové námaze.

papírový karton

Pozor na potraviny mimo chladničku – pokud v rámci stěhování v Praze 2 stěhujete i chladničku, bude nutné ji včas vyprázdnit, a tehdy může nastat situace, že v mezidobí, kdy je ještě chladnička na starém místě, máte potraviny v cestovním zavazadle. V zimě to v zásadě příliš nevadí, protože stačí ponechat tašku např. na balkoně, a chladné počasí není důvodem, proč by se tu množily bakterie, ovšem v létě stačí ponechat např. bramborový salát hodinu na slunci a mohou e v něm pomnožit bakterie Salmonely a vy to pak odnesete na zdraví.

letní zmrzlina

Pozor na pokojové rostliny a zvířata – i zvířatům hrozí úpal a nechat například křečka venku na přímém slunci jej může i zabít. Buďte ke zvířatům ohleduplní, postarejte se o ně, zajistěte jim dostatek vody a místo, kde je chladněji, a kde je to nemůže ohrozit na životě. Starostliví byste měli být i vůči pokojovým rostlinám, měly by mít dostatečnou zálivku a neměly by být vystavovány dlouhému pobytu na slunci.

Protipožární opatření – v letním vedru je mnohem větší pravděpodobnost vzniku požáru, a to nejen vzplanutím sena a slámy, ale i přehřátím baterie notebooku a mobilního telefonu. Dávejte na to pozor, protože by exploze baterie mohla vyústit v osobní či rodinnou tragédii.