Bez peněz bychom nepřežili

Existence lidstva stojí v podstatě na existenci peněz. Nebýt takových finančních prostředků, nemohli by lidé nakupovat, a bez toho by postrádali naprostou většinu výdobytků civilizace, které dnes jinak často považujeme za naprostou samozřejmost.

Kdyby nebyly peníze, byl by prostě každý odkázán jen na to, co mu nabídne matička příroda. A zamyslíme-li se nad tím skutečně sebekriticky, musíme si přiznat, že bychom neobstáli. A proto je dobře, že peníze máme.

Tedy samozřejmě za předpokladu, že je skutečně máme, nejen že existují.

honba za penězi

Kdo má dostatek finančních prostředků, může si v dnešním světě koupit prakticky cokoliv, co ho jenom napadne. Za peníze jsou k mání i služby, i zboží, prostě cokoliv, na co jenom pomyslíme.

Jenže údělem mnoha našinců je přinejmenším ojediněle situace, v níž se právě peněz nedostává. Člověk si třeba vydělá méně, než by bylo záhodno, případně ho zaskočí neplánované výdaje, a je zle. Chtělo a mělo by se platit, jenže není čím. A pokud jsou takové finanční problémy zásadnějšího významu, je záhodno je řešit klidně i tím, že si člověk vezme půjčku.

mince zlaté

Jenže byť u nás máme finančních institucí dost a dost, není vůbec jisté, že někde člověku finanční injekci poskytnou, že mu budou ochotni pomoci v nouzi. Protože finanční instituce usilují naprosto logicky o to, aby se jim jejich peníze vrátily, a když žadatel vzbuzuje pochybnosti v otázce své schopnosti splácet, nejednou se mu raději už preventivně nevyhoví.

A pak přijde určitě vhod americká hypotéka, u které se ve srovnání s bankovními půjčkami nedělají ani zdaleka takové drahoty. Tady bohatě stačí, že má zájemce příjmy postačující ke splácení a že se může za půjčené finanční prostředky zaručit zástavou nemovitosti, a rázem mu lze vyhovět. Což je dokonalé především pro lidi ve vážných finančních nesnázích. I když pochopitelně nejen pro ně.