Bankovní vs. nebankovní půjčka: Rozdíl, který uvidíte!

Ještě donedávna si nebankovní společnosti držely pověst coby nepoctivých a nedůvěryhodných poskytovatelů úvěrů. Dnes se situace změnila a jsou to právě nebankovní společnosti, které představují poslední záchrannou stanici v případě, kdy potřebujeme rychle půjčit větší či menší obnos peněz. Je pravda, že v rychlosti a snadnosti sjednání úvěrů jsou nebankovní společnosti nepřekonatelné a banky je v tomto ohledu jen stěží dokáží dohnat. V čem jsou právě nebankovní společnosti lepší než banky?

budova banky

Spolehlivost a loajalita bank

Bankovní půjčku zná téměř každý a jedná se o produkt většiny bank. Bankovní půjčku využijí hlavně ti, kteří potřebují půjčit větší obnos peněz. Oblíbeným produktem jsou účelové hypotéky, kdy v tomto případě můžete získat větší obnos peněz s velmi příznivou úrokovou sazbou. Jedná se ovšem o specifický druh půjčky, kdy je přesně dán účel, za jakých a na co mohou být peníze čerpány. Taková půjčka je ideální v případě, kdy chcete financovat vlastní bydlení, nové auto nebo rekonstrukci.

Bankovní půjčky jsou výhodné, ale…

Banky jsou stále coby poskytovatelé půjček nejlepší volbou. Nabízejí víc než příznivý úrok a představují důvěryhodný subjekt, který je do značné míry ovlivněn zákonem. Bankovní půjčka se však může stát i nevýhodnou a to hlavně ve chvíli, kdy potřebujeme peníze ihned. Vyřízení je totiž zdlouhavé a při žádosti je potřeba doložit celou řadu dokumentů.

peněženka s keditní kartou

Nebankovní půjčka láká rychlostí vyřízení i benevolentnějšími podmínkami

Nebankovní půjčka je ideální volbou pro ty, kterým banka z nějakého důvodu úvěr v bance zamítla. Banka si vždy své žadatele prověřuje v nejrůznějších registrech dlužníků, a pokud v některém z nich bude figurovat vaše osoba s negativním záznamem, banka se s vámi dále bavit nebude. Nebankovní společnosti jsou však v tomto ohledu daleko benevolentnější. Americká hypotéka bez dokládání příjmů Fahd nebo rychlé půjčky jsou tak produkty pro každého!