Zabezpečená trampolína přispívá ke zdraví a duševní pohodě

Zbytečnosti versus pomocníci

Když se v domácnosti provádí generální úklid, nebo se lidé stěhují, mohou se dostat do situace, kdy berou do rukou předměty, které jim překáží, nebo je považují za zbytečné, a rádi se jich zbaví. Nemáme nyní na mysli např. nefunkční domácí spotřebiče, nebo poškozené a rozbité hračky či nábytek, ale věci, které kdysi zakoupili, a nevyužívají je.

Pro takové účely existují různé bazary a trhy, jde však o to, kupovat takové věci s rozmyslem, a neutrácet peníze za zbytečnosti. Mnozí z nás se takto obezřetně chovají a nakupují vybavení do domácnosti s přehledem a přesvědčením, že je jistě budou využívat pravidelně. Do kategorie pomocníků se řadí i trampolíny 366 Goodjump.cz vzhledem k jejich významným benefitům.

Jaký máte názor na trampolínu

Některé články, popisující úrazy dětí a dospělých na tomto nářadí, varují před odrazovou plochou, a tvrdí, že je vhodná leda tak pro profesionální a zdatné sportovce. Rozeberme si však celou problematiku zdravým selským rozumem:

trampolína s ochrannou sítí

Zabezpečení – pokud ponecháte skákací plochu s obvodovými pružinami jen tak volně přístupnou, může se stát odrazovým můstkem pro neuvěřitelně krkolomný pád, a to doslova kamkoli. Na Internetu jsou taková videa k nahlédnutí. Zabezpečíte-li náčiní krytem pružin a ochrannou sítí, a bude-li trampolína dobře ukotvená, pak se jedná o nářadí bezpečné. Pochopitelně musí jít o certifikovaný výrobek se zaručenou pevností a nosností.

trampolína se sítí

Skákejte rozumně – někteří lidé se opravdu chovají tak, že by se to dalo vyjádřit jediným „sprostým slovem“. Neřiďte se však takovými „nápady“ a skákejte na zabezpečené trampolíně jednotlivě – nikdy ne ve dvojicích, či ve více lidech současně. Vyndejte z kapes všechny předměty, sundejte řetízky, neskákejte s plnou pusou, ani se žvýkačkou. Používejte buď neklouzavé tenisky, ale mnohem lepší jsou odrazy a dopady bosými chodidly, kdy se tím zároveň podporuje jejich zdravá klenba.