Vánoční trhy


Příjemná Vánoční atmosféra, koledy, svíčky, cukroví a sladká vůně. Všichni to známe, je to nádherné období plné míru a klidu… teda jak kde, že? Také je to shon, rachot a běhání po obchodech, shánění dárků pro děti, jejich následné schovávání a spousty dalšího.

vánoční trh

Nejkrásnější místa o Vánocích jsou však ta, kde se lidé scházejí, povídají si spolu a vůbec společně tráví čas. Ideální místo na takové setkání jsou například vánoční trhy. Atmosféra je krásná a veselá, všude jsou ozdoby, chvojí, stromečky a pochopitelně stánky s velmi rozmanitým zbožím. Všude voní punč, víno, svíčky a celkově zkrátka Vánoce.

Trhy se konají především o adventních nedělích ve větších městech po území celých Čech. Jsou sice krásné a mají pohodovou atmosféru, oproti trhům v zahraničí to však nic není.
osvětlení na trhu

Nejkrásnější trhy jsou v Německu a Rakousku, například v Drážďanech nebo ve Vídni. Cesta do těchto zahraničních destinací není nikterak dlouhá a můžete si tak během prosince udělat příjemný výlet. Menší návaly budou během všedních dnů. Problém bývá především s parkováním poblíž takových událostí. Nějaké místečko ale vždy najdete. Na místě samotném pak najdete stovky stánků se skvělými věcmi od skřítkovských čepiček přes svíčky, dřevěné hračky, až po ozdoby na stromeček.

Hlady pochopitelně také trpět nebudete, naleznete spousty stánků se sladkým pečivem, bramboráky a grilovanými buřty s pečivem. K pití je pak u spousty stánků punč. Ten vám ochotně nalijí do hrnečků zálohovaných třemi eury. Tyto hrnečky pak můžete kdekoli jinde za zálohu vrátit, nebo si je za doplatek nechat dolít.

Atmosféra je pohodová a všude zní koledy. K večeru se rozsvítí betlémy a vše okolo od ozdobených stromů, přes kolotoče až po městské památky. Člověku je až líto odjíždět na večer domů. Noční osvícená města pak ale poskytují nádherný pohled. Nenechte si tedy krásný výlet na vánoce ujít!