Užijte si koupání na vlastní zahradě

Ještě za našich mladých let bylo pravidlem se pravidelně chodit koupat k nejbližšímu rybníku, ty časy jsou ovšem ty tam. I kdybychom třeba chtěli, tak nám to aktuální podmínky nedovolují. Léta jsou poměrně horká s minimem srážek a to má neblahý dopad na stojatou vodu v našich přírodních nádržích. Jistě jste si všimli, jak se voda už začátkem léta barví do zelenkavé barvy, kterou má za následek přemnožení řas a sinic. Ty se ve stojaté vodě přímo vyžívají a aktuální klimatické podmínky jim jenom hrají do karet. Koupání v takových vodách je zakázáno, jelikož může způsobovat řadu zdravotních problémů u citlivějších jedinců. Koupání je navíc zakázání pod pohrůžkou vysoké pokuty. A co teď?

děti v bazénu

Další možností, kde v létě své rozpálené tělo zchladit jsou umělá koupaliště a bazény, avšak ty se v posledních letech potýkají s nedostatkem kapacity. Je tedy nepsaným pravidlem, že mnohdy přijdeme na koupaliště, kde je bohužel hlava na hlavě. Navíc jen málokdo má tu odvahu své stroze oděné tělo vystavovat na odiv ostatním návštěvníkům koupaliště a poslouchat nelichotivé narážky a snášet všudy přítomné zkoumající pohledy. Jenže co by to bylo za léto bez koupání? A jelikož je vlivem aktuální situace koupání v moři v nedohlednu, mnoho lidí se uchyluje k jedinému spásnému řešení – pořízení vlastního bazénu.

listí na hladině

Vlastní bazén na zahradě s sebou přináší celou řadu nesporných výhod. Ovšem koupí bazénu a usazení na místo to nekončí. Aby voda vydržela čistá, je zapotřebí jí věnovat patřičnou pozornost po celou koupací sezónu. Hodí se i krycí plachta na bazén Chlorito, která ochrání vodu před napadenými nečistotami, které by případně mohly vodu znečistit. Pokud se už tak stane, je dobré ze dna i z hladiny pravidelně tyto mechanické nečistoty odstraňovat. Se správným bazénovým nářadím to ale půjde jedna radost.