Příjmy a hypotéka


Samozřejmě, že ne každý má příjem z práce. Bohužel jsou zde jisté skupiny lidí, které pracovat nemusí, a přesto se mají dobře. Ti druzí je přece uživí, tak co by se starali. Ale takoví lidé nás zajímat nebudou, protože ti si asi nebudou žádat o hypotéku a tom bude tady v tomto článku řeč. Takovou žádost podává člověk, který potřebuje nutně bydlet. Hypotéka mu má umožnit koupit si nemovitost. Dříve se krásně říkalo, že se klient hodlá zakoupit tam či tam. Například na vesnici. Nevím jak dnes, ale pokud dobře čtu, lidé z vesnic spíše utíkají.

kalkulace s penězi

Nuže, mladá pár kupříkladu, hodlá se zakoupit do města, ale penízky na to nemá. Něco možná dají rodiče, ale zbytek je daleko a v nedohlednu. Proto se jde žádat o půjčení nějakých penízů, aby bylo lze se zakoupit, jak již řečeno. Jenže ono to není jen tak. Už samotná žádost stojí peníze a není to pár stovek. Pak se teprve začnou nositi různá potvrzení o tom a onom. Nejdůležitější je však to, kde klient prokazuje to, že má nějakou mzdu. Ergo výplatu, prostě příjem. Je jedno, z jaké činnosti. Příjem musí být. Pak je přezkoumán někde někým v útrobách banky a ten někdo rozhodne o tom, že je tento příliš nízký na to, aby byla žadateli půjčka poskytnuta. Za to bratru banka klienta zinkasovala od dvou do čtyř tisíc. A je zbytečné toho, kdo tu negativní zprávu klientovi sdělil, inzultovat.

bankovky

Takový odmítnutý člověk to pak nemá jednoduché, ale nemusí házet flintu do žita, protože je tady také hypotéka bez doložení příjmu. Ta se poskytuje v nebankovním sektoru, kde se postupuje drobátko jinak. Tady není čas na nějaká potvrzení, veskrze zbytečná, takž i když je příjem žadatele slabší, klidně dostane hypotéku stejně, jako ten, kdo má příjmy nadprůměrné.

Možná jste se také ocitli v roli vyhozeného žadatele v bance. Pak tedy klikněte na odkaz, který je zvýrazněno něco výše. Zbytek uvidíte.