Přehled aplikací


V dnešní době se nachází ve virtuálních obchodech mnoho aplikací zdarma, které Vám pomohou najít písničku, kterou jste slyšeli v rádiu či kdekoliv jinde a utkvěla Vám v mysli.

Některé z nich jsou založené na identifikování hudby pomocí poslechu částí písničky, které využívají jejích unikátních částí k porovnání mezi databázemi písniček a následnému nalezení, zatímco další spočívají např. v zadání přibližného textu a následného porovnání a nalezení několika skladeb, které odpovídají zadání.
smartphone se sluchátky

Pojďme si projít nejzákladnější z nich:


Shazam

Shazam je zdarma aplikace na všechny základní platformy, která obsahuje mnoho písniček které můžete v jejích databázích najít.

Shazam používá identifikování pomocí poslechu skladby, což probíhá kolem pěti vteřin, během kterých se ji pokusí najít a pokud ji najde, tak Vám ji následně ukáže i s videi na youtube na kterých si můžete přesnost ověřit.

Shazam je taktéž propojený s Facebookem, Twitterem či Spotify, což znamená, že všechny nově objevené písničky můžete sdílet s přáteli či si je uložit na později.
řidič vozu

musiXmatch

musiXmatch je stejně jako Shazam aplikace která je zdarma k dostání na základních mobilových platformách, avšak funguje najiných principech.

Tato aplikace narozdíl od Shazamu nevyužívá poslech skladby k určení, nýbrž nabízí alternativu v případech kdy by samotný Shazam byl nepoužitelný díky okolnímu ruchu.
Aplikace funguje na principu zadávání textů písničky, které poté porovnává s těmi které má v databázích, a pokusí se najít několik skladeb které mají nejblíže textu, který jste zadali.

Nalezené skladby lze dále ukládat, sdílet s ostatními nebo se na ně dívat v offline režimu.SoundHound

SoundHound je aplikace sloužící k určování písniček na úrovni, která je nám všem tak známá.
Aplikace funguje na principu hledání pomocí broukání nebo zpívání části písniček.
Aplikace se dá dále také využít třeba na karaoke.

 

Spotsearch

Spotsearch funguje na podobném principu jako výše zmíněná aplikace, avšak je propojen se Spotify, což bude znamenat že při výsledku hledání Vám vypíše základní údaje o písničce a zároveň Vás na ni přesměruje skrze Spotify (avšak pouze v případě že máte Premium, pokud nemáte, odkáže Vás na Youtube odkaz místo toho).

Stačí mu k vyhledání jen zadat přibližné či přesné texty dané písničky, a aplikace se sama postará o zbytek.