Kam by se vám mohl hodit betonový plot

Zakryjte nevzhledné výhledy

Jen málokdo se může pochlubit skutečně překrásným výhledem ze svého domu a zahrady. Bývá to zejména na samotách a polosamotách, anebo v rekreačních chatových oblastech s výhledem na řeku, rybník, zalesněnou krajinu, obilné lány apod. Takovou krajinu objevíte například v okolí horního toku Berounky, jenže každý nemůže žít právě tam, jsou lidé, co se musí uskromnit a ze svého pozemku alespoň zčásti pozorovat sousední objekt, frekventovanou silnici, rozlehlou továrnu, parkoviště, obchodní centra, letištní dráhy, sklady a další podobné zejména průmyslové prostory.

betonový plot

A právě pro tyto účely jsou tu k dispozici nejlevnější betonové ploty. Jejich výhodou je, že je postavíte velmi rychle, nepotřebujete k tomu příliš široký pás kolem parcely, jak tomu bývá například u kamenných zdí, a můžete je vystavět až do výšky dvou a půl metru.

Pořádejte na zahradě oslavy v soukromí

Betonové oplocení má svůj význam i pro zajištění soukromí. Jistě by vám nebylo příjemné, kdybyste uspořádali svatební oslavu nebo oslavu narozenin na vaší zahradě a sledovali vaše dění neznámí zvědavci z ulice, kteří by si vás mohli i vyfotit a nafilmovat. Zvláště nepříjemné je to zejména tam, kde si lidé povídají a nechtějí být při rozhovoru rušeni, anebo u bazénu, kde se vaše rodina pohybuje v plavkách, a pro někoho zvenčí to může mít i významný erotický podnět.

rostliny na zdi

Ne každý soused je fajn

Vycházíte-li se svými sousedy v dobrém, anebo se dokonce navštěvujete, pak zřejmě nebudete potřebovat mezi vámi dvoumetrovou zeď, ale vystačíte tu s docela nízkým živým plotem. Jenže každý nemá takové štěstí na fajn sousedy a v takovém okamžiku se vyplatí udržovat mezi vámi větší odstup. Přece jen tu může být betonový plot vhodným řešením. Může být i oboustranný, záleží na vaší dohodě, abyste si jako sousedé zbytečně nevjížděli do vlasů.