Chce-li si člověk polepšit

Je poměrně běžnou záležitostí, že si někdo vezme půjčku. Třeba hypotéku. Zadluží se tím a potom už musí v souladu s uzavřenou smlouvou o této půjčce splácet tak, jak je to stanoveno. Ví, jak vysoké splátky, v jakých termínech a po jak dlouhou dobu hradit. Dal k tomu svůj souhlas a měl by ho tedy stůj co stůj i dodržet.

Jenže je tu někdy i jistá okolnost, která se dotyčného člověka třeba i nemile dotkne. A to je skutečnost, že se ukáže, že jím zvolená půjčka nebyla zase až tak šťastnou volbou. Že je přece jenom dražší, respektive po skončení fixace podražila, a je tak nevýhodnější než nějaká jiná nabídka, jež na trhu v danou chvíli je. A člověka pochopitelně zamrzí, že nemá půjčeno nejvýhodněji, jak jenom tomu mohlo být.

švýcarské franky

Jenže někdo takový nejednou nemusí litovat. A to proto, že existuje i řešení jménem refinancování hypotéky, jež může dotyčného člověka jeho lítosti nebo i zlosti zbavit. Takové refinancování totiž znamená, že lze při splnění všech podmínek změnit jednu půjčku (tu dosavadní nevýhodnou) za jinou (tu výhodnější).

Když jsou pro to podmínky, je možné oslovit finanční instituci, jež nabízí výhodnější produkt, a dohodnout se s ní na tom, že si člověk vezme i tuto novou půjčku, s tím, že ji využije ke splacení půjčky předchozí. Čímž se předčasně vypořádá s poskytovatelem dražšího finančního produktu a polepší si, protože pak už mu zůstane na krku jen půjčka nová, ta lepší. Tedy možná levnější, možná vyšší, možná mající lépe vyhovující délku splácení, výši půjček či nějaký jiný parametr.

exotické peníze

A tak se lze zbavit toho nevýhodnějšího na úkor lepší nabídky. A ti, kdo podobný krok činí, si obvykle polepší.

A možná to je nebo by to aspoň mohl být i váš případ. Protože i vy si můžete někdy někde půjčit a pak zjistit, že jste se nerozhodli zrovna ideálně. A je příjemné, když se dá taková chyba formou refinancování napravit.